Wycieczka do Paprot

12. 06.2017r Wybraliśmy się na wycieczkę do Paprot a dokładniej mówiąc do Gospodarstwa „W labiryntach”. Poranna pogoda nie zapowiadała się najlepiej, jednak, kiedy dojechaliśmy na miejsce wyszło słońce. Na dzieci czekali przesympatyczni przewodnicy. I od razu zaczęliśmy od pierwszego zadania – zbudowanie z drewnianych klocków labiryntu przedstawionego na zdjęciu. Grupa żółtych wykazała się twórczym podejściem do zadania i ułożyli swój własny labirynt, natomiast grupa czerwonych wykonała zadanie wzorowo. Po pierwszym zadaniu dzieci weszły do labiryntu – to był tylko przedsmak. Następnie udaliśmy się na podchody. Dzieci szukały niebieskich strzałek pokazujących kierunek spaceru, oraz podpowiedzi. Wszyscy szczęśliwie trafili do punktu kulminacyjnego. Bardzo dużego labiryntu w którym znajdowały się literki i cyferki, pod którymi ukryło się hasło. Na koniec w tym że labiryncie zostały ukryte flagi, zadaniem dzieci było znalezienie flag i odłożenie ich w wyznaczonym miejscu. Dzieci rewelacyjnie sobie z tym zadaniem poradziły. Niespodzianką była wielka góra utworzona z piachu. Dzieci i rodzice wdrapywali się na nią. Okrzyki radości i łzy ze śmiechu pokazywały, że ta atrakcja przypadła do gustu nie tylko małym ale i dużym. Po powrocie do Gospodarstwa czekały na nas upieczone kiełbaski i słodka niespodzianka Jagodzianki. Po nabraniu sił i z pełnymi brzuchami zaczęliśmy puszczać ogromne bańki mydlane. Ostatnią atrakcją było strzelanie z katapulty balonami wypełnionymi wodą. Było nam tak miło, że nikt nie chciał odjeżdżać.
Wycieczkę uważamy za udaną. Niezwykła możliwość integracji z rodzicami i dziećmi, świetna atmosfera i salwy śmiechu i radości towarzyszyły nam cały dzień. Tylko jedno pytanie pozostało bez odpowiedzi : Kto się lepiej bawił dzieci czy dorośli ?
Komunikat 2017-06-20, 11:14 | autor: Jagoda Pacyniak