FERIE W KRAINIE BAŚNI H. CH. ANDERSENA

Tegoroczne ferie dobiegają już końca. W tym roku przedszkolaki odbyły podróż w krainę baśni H. CH. Andersena. Spotkanie z Andersenem było wielką przygodą dla dzieci. Podczas zabawy dzieci zapoznały się z twórczością H. Ch. Andersena w formie krótkiej bajkowej prezentacji multimedialnej gdzie poznały baśnie jakie poeta pisał dla najmłodszych.
Podczas spotkań w kąciku czytelniczym nasz Bratek przygotował wybrane baśnie naszego autora z którymi zapoznał dzieci były to : ,, Calineczka", ,,Brzydkie kaczątko", ,, Królowa śniegu". Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej przez nauczyciela bajki, słuchały słuchowisk na płytach CD a także miały możliwość poczuć się jak w kinie podczas oglądania na dużym ekranie bajki pt: ,, Calineczka". Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach wcielając się w różne postacie bajkowe i naśladowanie ich poprzez ruch, gest, mimikę i słowa. Było dużo śmiechu i zabawy!
Mam nadzieje że spotkanie z Andersenem było dla dzieci niezapomnianą przygoda i przybliżyło przedszkolakom przepiękne baśnie.
Teraz czekają na dzieci prace plastyczne do wybranej baśni H. CH. Andersena, które wystawimy w naszej galerii, a także urządzimy wystawę bajek w kąciku czytelniczym.

Komunikat 2018-01-25, 01:30 | autor: Agnieszka Mielczarek