WARSZTATY KULINARNE Z BABCIĄ

Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu wspaniałego gościa - Panią Grażynkę - babcie Jakuba, która przygotowała dla dzieci konfitury. Pani Grażynka zapoznała dzieci ze sposobem przechowywania owoców zimą oraz wspólnie zrobiliśmy dżem z jabłek.Atmosfera była prawdziwa, jak u babci!Odbyły się nawet zawody w najdłuższą skórkę podczas obierania jabłek. Dzieci poznały krok po kroku czynności jakie są niezbędne by otrzymać konfiturę. Niesamowity zapach prażonych jabłek roznosił się po przedszkolu a podczas posiłku dzieci zajadały się przepysznym dżemem. Dziękujemy raz jeszcze Pani Grażynie za przybycie do naszego przedszkola i obdarowanie nas konfiturami, które na pewno podczas chłodnych zimowych dni rozgrzeją nasze brzuszki, bo każda babcia robi najlepsze konfitury!
Komunikat 2018-10-03, 20:17 | autor: Agnieszka Mielczarek