WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GABINECIE STOMATOLOGA

Nasza wycieczka rozpoczęła się od spacerku po Sławieńskim parku. Dzieci miały możliwość zobaczyć park w jesiennej szacie. Pogoda była piękna co jeszcze bardziej ukazało piękne walory jesiennego krajobrazu.
Następnie udaliśmy się do gabinetu stomatologicznego , gdzie miłym uśmiechem zostaliśmy powitani przez Panią stomatolog oraz osoby pracujące w gabinecie.
Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

W gabinecie dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością pokazała dzieciom jak należy myć zęby. Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowanki zachęcające do dbania o piękny uśmiech.

Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w przedszkolu i z pewnością w domu. Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.
Po wizycie udaliśmy się na dworzec , gdzie w oczekiwaniu na autobus udało nam się jeszcze zwiedzić wyremontowany Sławieński dworzec PKP - dzieci były bardzo zachwycone!
Wycieczka do Sławna była bardzo udana i pełna wrażeń.
Komunikat 2018-10-08, 20:34 | autor: Agnieszka Mielczarek