INAUGURACJA KAMPANII ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

16 PAŹDZIERNIKA w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta inauguracja kampanii ,,CALA POLSKA CZYTA DZIECIOM" .
z udziałem rodziców , rodzeństwa, dziadków, wujków oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Sławno, Sołtysa wsi Boleszewo oraz Panią Dyrektor Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie. Od samego początku kampanii czytania zachęcamy dorosłych, przede wszystkim rodziców, do codziennego głośnego czytania dzieciom. Podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim. W tym roku na naszej uroczystości przedszkolaki przedstawiły inscenizację wiersza J. Brzechwy pt. ,, Kaczka dziwaczka" .Nie zabrakło także piosenek i wierszy związanych z tematyką naszego spotkania. Zaproszony gość wójt Gminy Sławno przeczytał dzieciom Polską Legendę pt,, Królowa Bałtyku" - która przedstawiła nam historię JURATY - KRÓLOWEJ naszego Morza Bałtyckiego. Na zakończenie dzieci wręczyły naszym zaproszonym gościom dyplomy w podziękowaniu za udział w Kampanii promującej głośne czytanie.

Komunikat 2018-10-19, 20:34 | autor: Agnieszka Mielczarek