Uroczyste obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym
dniem dla wszystkich Polaków.
Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli,
Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ ! ! !

W dniu 09 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w tym dniu przedszkolaki ubrani w strojach galowych podkreśliły ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęliśmy od wywieszenia na budynku przedszkolnym flagi , następnie dzieci zapoznały się z listem od naszego przyjaciela misia Bruna który wyjaśnił nam znaczenie słowa ,,niepodległość" a także zapoznał z naszymi symbolami narodowymi. Miś Bruno dla każdego przedszkolaka przygotował i wręczył kokardę narodową podkreślając tym samy wyjątkowość tego szczególnego dla nas dnia . Dzieci obejrzały film przeznaczony dla najmłodszych dotyczący niepodległości, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki naszego hymnu narodowego ,, Mazurka Dąbrowskiego". Ten dzień był czasem wspomnień, wzruszeń, miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
Komunikat 2018-11-12, 13:29 | autor: Agnieszka Mielczarek