DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy i najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku.
W przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów. Następnie każdy przedszkolak przedstawił swojego misia i zaprosił do wspólnej zabawy. W tym dniu podczas wszystkich zabaw nie mogło zabraknąć naszego najważniejszego przedszkolnego przyjaciela -misia Krzysia, który jest naszym niezastąpionym towarzyszem .Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o niedźwiadku. Dzieci odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia - słodkiego miodu. Tego dnia misie uczestniczyły także w ćwiczeniach gimnastycznych i w zabawach muzyczno -ruchowych. Przedszkolaki podczas zabaw wykazały sie ogromną kreatywnością podczas pracy technicznej ,, Nasz pluszowy mis" - ze skrawek materiałów, guzików i kolorowego papieru powstał nasz nowy pluszowy przyjaciel, którego dzieci nazywają Dorotka. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie za tak wspaniałą zabawę i miło spędzony dzień każdy przedszkolak otrzymał od misia Krzysia dyplom.
Komunikat 2018-11-27, 18:53 | autor: Agnieszka Mielczarek