RODZINNE WARSZTATY KULINARNE

10 grudnia po przedszkolu roznosił się już zapach świąt a wszystko poprzez rodzinne warsztaty kulinarne podczas których dzieci z pomocą rodziców upiekły pyszne ciasteczka piernikowe . Wstępem do warsztatów było zapoznanie dzieci z Legendą Toruńskich Pierników a następnie każdy uczestnik dowiedział się jakich składników należy użyć aby wypieki były udane. Dzieci krok po kroku dosypywały produktów, rodzice ugniatali ciasto które po rozwałkowaniu było gotowe na wykrojenie różnych kształtów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wyciskały przeróżne wzory były gwiazdy, serca, mikołaje, misie, które po upieczeniu zostały pięknie polukrowane i ozdobione kolorowym lukrem wg pomysłów i wyobraźni dzieci. Gotowe pierniczki czekały tylko na konsumpcję której nie oparł się żaden uczestnik. Nasze pierniki zagościły także na Jasełkach i na Wigilijnym stole.

Komunikat 2018-12-20, 21:26 | autor: Agnieszka Mielczarek