Wyjazd do Domu Kultury w Sławnie na spektakl teatralny pt,, Jak Rumcajs Cypiska uratował"

„W Rzacholeckim Lesie, mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem…” – w ten sposób zaczyna się piękna czeska bajka, która już od dziesięcioleci bawi liczne pokolenia dzieci
18 października dzieci miały przyjemność obejrzenia tej sztuki teatralnej. Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największe emocje wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy, wodnika, niedźwiadka i wiewiórki na scenie. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.
Komunikat 2018-12-20, 21:49 | autor: Agnieszka Mielczarek