,, JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM"

Pod tym hasłem obchodziliśmy w przedszkolu MAJOWE ŚWIĘTA : 1 Maja- Święto Pracy, 2 Maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 Maja Uchwalenie Konstytucji - to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, kształtowanie pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych .Dzień rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Narodowego, a następnie dzieci obejrzały prezentacje nawiązującą do Symboli Narodowych oraz wyjaśnienia znaczenia obchodzonych przez Polaków Świąt Majowych. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się Polskie Symbole Narodowe. Obchody Majowych Świąt były dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia , że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Komunikat 2019-05-05, 11:19 | autor: Agnieszka Mielczarek