WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO DOLINY CHARLOTTY

Dnia 17 września Przedszkolaki z Przedszkola w Boleszewie wraz z Przedszkolakami z Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie wybrały się na wycieczkę autokarową do „Doliny Charlotty” . Pośród bukowego lasu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku można odnaleźć tutaj oazę spokoju. Dolina oczarowała nas bajkową scenerią i bliskością natury. Dla urozmaicenia pobytu, mogliśmy skorzystać z szeregu atrakcji: magicznego świata krainy bajek, zaczarowanych luster, zoo, wodnego safari oraz fokarium.
Pobyt w Dolinie rozpoczęliśmy od zwiedzania miejsca gdzie zamieszkują obecnie bałtyckie foki szarej - mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie ich karmienia i treningu foki prezentują swoje wdzięki, wyskakują na brzeg, uśmiechają się, podają łapki, bija brawo i chętnie witają się ze swoimi opiekunami – było to niesamowite przeżycie dla dzieci. Pomimo tego że pogoda nie była nam w tym dniu przychylna udało nam się zwiedzić zoo w którym zamieszkują między innymi: dziki, jelenie, sarny, emu, nutrie, daniele, konie, kaczki, czarne łabędzie, kozy, owce, małpy. Największą jednak atrakcją dla dzieci było wodne safari, które zwiedzaliśmy płynąc fantastyczną łodzią wokół wyspy na której zamieszkują zwierzęta. Dzieci mogły z bliska zobaczyć m.in. kangury, zebry, makaki japońskie, lemury, kapucynki czubate, strusie, emu, czarne łabędzie, bociany białe , żurawie białe, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek.
Ciekawą atrakcją była kraina bajek w której co krok można napotkać dobrze znane dzieciom postacie bajek . Zwiedzając zaczarowana krainę dzieci spotkały Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, a także Rybaka i Złotą Rybkę.
Na koniec wycieczki czekał na nas ciepły posiłek po którym radośnie wróciliśmy do przedszkola. ZOO Charlotta z Krainą Bajek i Fokarium - to moc niezapomnianych wrażeń dla małych i dużych!
Komunikat 2019-09-19, 21:40 | autor: Agnieszka Mielczarek