"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!” – udział w akcji Sprzątanie świata- Polska 2019

23 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem! Tego dnia podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci sprzątając okolice przedszkola . Podczas sprzątania mieliśmy tez okazję przyjrzeć się jak posegregowane śmieci trafiają do śmieciarki. Wszystkie działania podjęte od najmłodszych lat uczą dzieci zasad recyklingu oraz kształtują w nich postawę ekologiczną.
Komunikat 2019-09-23, 22:44 | autor: Agnieszka Mielczarek