WARSZTATY z Sensoplastyki©

Warsztaty z Sensoplastyki© są wspaniałą okazją do kreatywnych zabaw w przedszkolu. Sensoplastyka © to poznawanie świata przez aktywację wszystkich zmysłów dziecka i rozbudzenie jego twórczości i kreatywności. Podczas warsztatów bawimy się wszystkim co jest spożywcze . Tworzymy kolorowe masy – szorstkie , gładkie , twarde, suche, mokre, lekkie , ciężkie …, a wszystko po to, by stymulować zmysły, wspomagać budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, wpływać na rozwój mowy .Poprzez wspólną zabawę pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa. Na dzisiejszych warsztatach dzieci miały okazję pochlapać, podeptać , ugniatać, sypać , mieszać lepić a co najważniejsze mogły się pobrudzić - bo brudne dzieci to szczęśliwe dzieci! Zabawa przyniosła dzieciom wiele radości i frajdy wpływając tym samym na wiele aspektów rozwoju.
Komunikat 2019-10-29, 17:01 | autor: Agnieszka Mielczarek