REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO ,, LAS , DWA, TRZY”

W RAMACH REALIZACJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGO ,, LAS , DWA, TRZY”- MATEMATYCZNE PRZYGODY WŚRÓD PRZYRODY” przedszkolaki wykonały następujące zadania z wykorzystaniem jesiennych darów natury:

Zadanie nr 2. „Cyfry z natury” – stworzenie/ułożenie cyfr wyłącznie przy użyciu materiału naturalnego,

Zadanie nr 5. „Mega Gra” – zaprojektowanie innowacyjnej gry matematycznej pt. ,, skaczące żabki”.

Zadanie nr 14. „Rytmiczna Ścieżka Bosych Stóp” – stworzenie z dziećmi rytmicznej ścieżki wypełnionej różnorodnym materiałem, który dzieci znalazły w najbliższym otoczeniu np. piasek, patyki, liście, trawa, kamienie

Zadanie nr 16. „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” – dzieci zapoznały się z podwórkową grą w klasy z grą w „Dwa ognie”, oraz w chowanego wszystkie zabawy sprawiły dzieciom ogromną radość!

Zadanie nr. 17. Zaaranżowaliśmy „Naturalny kącik matematyczny” - z użyciem materiału naturalnego i sukcesywnie wzbogacamy nasz kącik o pomoce dydaktycznie stworzone z materiałów naturalnych.

Komunikat 2019-12-09, 19:29 | autor: Agnieszka Mielczarek