MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzisiejszy dzień jest bardzo wyjątkowy,dzisiaj obchodzimy:MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
Tegoroczne hasło : Działanie na rzecz klimatu.

Obchodzenie tego dnia ma na celu dbanie o środowisko,a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa.
Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. My także możemy włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu działając przede wszystkim w swojej okolicy lub w swoim domu.
Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi ale przez cały czas!.
Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.
wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczające nas środowisko! Tak dorośli jak i dzieci! Już od najmłodszych lat uczymy się w jaki sposób możemy uchronić przed zanieczyszczeniem naszą planetę Ziemię na której żyjemy. Bo wszyscy chcemy żeby wokół nas było pięknie, dużo zieleni oraz świeżego powietrza. Dlatego dbajmy o przyrodę!
Komunikat 2020-04-22, 09:24 | autor: Agnieszka Mielczarek