Wycieczka do Zielonej Szkoły Pod Bocianim Gniazdem

17.09.2015 r. to był wyczekiwany dzień przez dzieci. Właśnie w czwartek odbyła się wycieczka do Zielonej Szkoły Pod Bocianim Gniazdem. Na miejsce dowiózł nas autokar, który sam w sobie był atrakcją. Na miejscu czekała na nas już Pani Karolina i Pan Karol - leśnicy, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swoim zawodzie. Przedszkolaki zwiedziły Leśną Chatkę. Dzieci wysłuchały opowieści o zwierzętach leśnych. Zapoznały się z zawodem leśnika, oraz z zasadami zachowania się w lesie. Każde dziecko mogło pobawić się zabawkową piłą łańcuchową, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy pilarz. Na koniec zwiedzania leśnej chatki wszystkie dzieci usiadły przy dużym stole i opowiadały co zapamiętały. Kolejnym etapem był spacer po ścieżce edukacyjnej. Dzieci zobaczyły paśnik i dowiedziały się do czego on służy. Wszystkie maluszki świetnie sobie poradziły i na zakończenie otrzymały od gospodarzy prezent.
Komunikat 2015-09-19, 21:39 | autor: Jagoda Pacyniak