Wizyta Pana Policjanta

28 października odwiedził nas funkcjonariusz Policji z Powiatowej Komendy w Sławnie. Opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Przestrzegał dzieci przed rozmową z nieznajomymi, oraz zapoznał Przedszkolaki z zawodem Policjanta i z zadaniami i wyzwaniami, jakie przed nim stoją każdego dnia. Dzieci bardzo zainteresowały się kajdankami i nie mogło się obejść bez przymierzenia ich. Przedszkolaki stwierdziły jednogłośnie, że są bardzo ciężkie i niewygodne. Dzieci ciekawił pojazd, którym przyjechał nasz gość. Maluszki zostały zapoznane z wyposażeniem radiowozu, oraz poinstruowane, co zrobić, gdy usłyszą nadjeżdżający radiowóz. Punktem kulminacyjnym prelekcji była przejażdżka samochodem policyjnym, która dostarczyła wiele emocji. Od tego dnia, każdy Przedszkolak chce zostać Policjantem.
Komunikat 2015-11-04, 18:06 | autor: Jagoda Pacyniak