Festyn rodzinny w Sławnie - Udaj się z rodziną w „Baśniową podróż klaunów”.

Do wspólnego spędzenia czasu oraz odkrywania tajemnic dobrej zabawy z rodziną zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Fundacja Teatr Kubika.

Pierwsza „Baśniowa podróż klaunów” odbędzie się w Sławnie 7 XI 2015, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sławnie (hala przy ul. Sempołowskiej 3c) WSTĘP WOLNY!!!

Goście „Baśniowej podróży” uczestniczyć będą w przedstawieniu „Przygoda Klauna”, barwnym korowodzie cyrkowym z udziałem klaunów i szczudlarzy, pokazie dużych baniek mydlanych.
Zaplanowano także zabawy z chustą Klanzy, naukę chodzenia na szczudłach oraz konkursy z nagrodami.
Uczestnicy zabawy wspólnymi siłami stworzą także bajecznie kolorowy obraz o niesamowitych wymiarach. Rodziny będą zmagać się w pięcioboju oraz w kalamburach „Jaki tytuł nosi ten film?”. Na nagrody mogą liczyć także trzy rodziny, które najliczniej przybędą na festyn w każdym z miast. Wspólne zabawy zostaną upamiętnione na rodzinnej fotografii.

Festyn rodzinny organizowany jest przez Fundację Teatr Kubika w ramach wojewódzkiego programu Region dla Rodziny. Program ten realizowany jest od roku 2014 przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego. Wspiera rodziny, aktywizuje seniorów i wzmacnia więzi międzypokoleniowe. W jego ramach odbywają się warsztaty w specjalnych kawiarenkach dla rodzin, spotkania z psychologami i pedagogami, pikniki, wyjazdy integracyjne dla rodzin adopcyjnych, konsultacje ze specjalistami. Działa także Regionalna Akademia Rodziny – mieszkańcy mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa, warsztatów w dwóch lokalnych ośrodkach akademii w Łobzie i Stargardzie. Do organizacji wymienionych działań angażowane są często organizacje pozarządowe.

Komunikat 2015-11-04, 19:36 | autor: MAŁGORZATA JAKIMIAK