Wycieczka do Doliny Charlotty

02.06.2016 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Doliny Charlotty. Po przyjeździe na miejsce swoje kroki skierowaliśmy do Fokarium.
Fokarium zamieszkuje pięć samców foki szarej. Uczestniczyliśmy w pokazie karmienia fok połączonym z treningiem. Foki wychodziły na brzeg klaskając, kręcąc się, przynosiły wyrzucane piłki, czy chlapały wodą. Za każde poprawnie wykonane polecenie dostawały nagrodę w postaci ryby.
Dzieci odwiedziły również Krainę Bajek, które dzieci już bardzo dobrze znają między innymi : „Czerwony Kapturek:, „Królewna Śnieżka”, „Jaś i Małgosia” czy „Kot w butach”. Mogliśmy też spojrzeć na siebie z innej perspektywy w gabinecie luster.
W ZOO dzieci mogły zobaczyć niecodzienne gatunki zwierząt: pawie, żurawie, papugi Ary, lamy, osły Baudet du Poitou, jak i te, które mogły spotkać w gospodarstwie czy też w lesie. Odwiedziły, również ostoję żubra oraz małpie wyspy zamieszkałe przez kilka gatunków tych zwierząt m.in. lemury, makaki, gibony. .
Była to bardzo interesująca wycieczka.
Komunikat 2016-06-04, 20:17 | autor: Jagoda Pacyniak